




Studia
Studio 1
Studio o powierzchni całkowitej 36 m2 posiada system chromakey (green screen) zbudowany z trzech ścian i podłogi. Konstrukcja ta pozwala umieścić w jednym kadrze nawet 4 osoby w pozycji siedzącej, co sprawdza się w formatach takich jak debata. Studio jest równomiernie i miękko oświetlone dzięki zastosowaniu opraw oświetleniowych typu kinoflo. Pozwala to uzyskać bardzo dobre efekty przy wykorzystaniu wirtualnych scenografii, a jednocześnie nie jest uciążliwe dla osób występujących przed kamerą.
Studio 2
Studio o powierzchni całkowitej 32 m2 posiada system chromakey (green screen) zbudowany z trzech ścian i podłogi. Konstrukcja ta pozwala umieścić w jednym kadrze nawet 4 osoby w pozycji siedzącej, co sprawdza się w formatach takich jak debata. Studio jest równomiernie i miękko oświetlone dzięki zastosowaniu opraw oświetleniowych typu kinoflo. Pozwala to uzyskać bardzo dobre efekty przy wykorzystaniu wirtualnych scenografii, a jednocześnie nie jest uciążliwe dla osób występujących przed kamerą.
Studio 3
Studio o powierzchni całkowitej 30 m2 posiada system chromakey (green screen) zbudowany z trzech ścian i podłogi. Konstrukcja ta pozwala umieścić w jednym kadrze nawet 4 osoby w pozycji siedzącej, co sprawdza się w formatach takich jak debata. Studio jest równomiernie i miękko oświetlone dzięki zastosowaniu opraw oświetleniowych typu kinoflo. Pozwala to uzyskać bardzo dobre efekty przy wykorzystaniu wirtualnych scenografii, a jednocześnie nie jest uciążliwe dla osób występujących przed kamerą.





Wyposażenie
Każde ze studiów wyposażone jest niezależnie w pełni skonfigurowane do pracy osobno lub razem:
- Tory wizyjne oparte o kamery Blackmagic Desing Pocket 6K i 4K.
- Miksery wizji wsparte oprogramowaniem vMix, Wirecast i Livestream.
- Bezprzewodowe systemy mikrofonowe Sennheiser.
- Odsłuchy głośnikowe oraz douszne.
- Komunikację w ultranowoczesnym protokole NDI.
- Oświetlenie typu kinoflo oraz LED.
- Wielkoformatowe monitory podglądowe.
- Zegary, timery i inne udogodnienia.
Całym wyposażeniem Corn Studio zarządzają dedykowani specjaliści: realizatorzy wizji, dźwięku, transmisji, operatorzy kamer – dzięki czemu możliwa jest indywidualna konfiguracja studia na życzenie bez ryzyka błędów.
Corn Studio zostało zaprojektowane i wyposażone w najnowszy sprzęt, który sprawdza się zarówno w produkcji profesjonalnej, jak i spełnia charakterystyczne wymogi realizacji projektów online. Realizując projekt z nami mają państwo gwarancję pracy na sprzęcie nowym i będącym na stałe w konfiguracji naszego studio.
Podstawowe funkcje
Wszystkie studia skonfigurowane są zarówno do realizacji na żywo, jak i do nagrań z przeznaczeniem do późniejszej postprodukcji. Podczas realizacji na żywo (webinary, konferencje) zapewniamy szereg rozwiązań funkcjonalnych:
- Miksowanie obrazów z wielu kamer i łączenie studiów.
- Łączenia zdalne z prelegentami i wirtualny pilot do obsługi prezentacji.
- Wirtualne tła i wirtualne studia - statyczne i ruchome/animowane.
- Możliwość dodania identyfikacji wizualnej klienta.
- Miksowanie grafik, plansz, czołówek, jingli, belek z podpisami, pasków z pytaniami od widzów itp.
- Integrację z kanałami YouTube, Facebook klienta i licznymi platformami streamingowymi i webinarowymi.
- Równoczesną realizację nawet trzech ścieżek konferencji.
- Obsługę tłumaczeń symultanicznych i napisów dla niesłyszących.
Infrastruktura
Zdecydowana większość obecnie realizowanych projektów jest transmitowana na żywo,
dlatego w Corn Studio zadbaliśmy również o odpowiednią infrastrukturę:
- Szybkie i symetryczne łącza internetowe pozwalają na wiele transmisji jednocześnie i nie ograniczają zwykłej pracy biurowej.
- Sieć jest redundantna, dlatego potencjalne awarie u dostawcy internetu nas nie dotyczą.
- Łączymy się z własnymi dedykowanymi serwerami CDN (Content Delivery Network), które zostały zoptymalizowane pod kątem transmisji online niezależnie od globalnego obciążenia stron internetowych.
- Dla celów bezpieczeństwa transmisje również mogą być przekazywane na serwer zapasowy, aby zapewnić sobie 100-procentową bezawaryjność.
Wewnętrzna infrastruktura studio została w dużej mierze oparta o ultranowoczesne rozwiązanie jakim jest protokół NDI (Network Device Interface). To rozwiązanie pozwala swobodnie łączyć ze sobą i rekonfigurować urządzenia w dowolnym studio. Interfejs pozwala też na zdalną konfigurację usług dodatkowych czy bezprzewodowe podłączenie komputera lub innego urządzenia prelegenta.
Dzięki nowoczesnej infrastrukturze możemy też dowolnie konfigurować studia i łączyć je w jedno, duże studio wirtualne.